AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İl Sınıf/Alan Zümreleri Toplantısı Yapıldı

İl Sınıf/Alan Zümreleri Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesinin 15. maddesine göre yapılması gerekli İl sınıf/alan zümreleri toplantısı, 12 Eylül 2018 tarihinde Aydın Lisesinde yapıldı.

İl düzeyinde uygulama birliğinin sağlanması, öğretim programlarında belirlenen ortak hedeflere ulaşılması, il düzeyinde yapılan ortak sınavlar ile eğitim öğretimde kalitenin yükseltilmesi gibi gündem maddelerinin görüşüldüğü zümre toplantılarına 37 branşın zümre başkanları katılmıştır.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Arif ÇOPUR’un sorumluluğunda yapılan toplantılara Ekip Sorumlumuz Mehmet Ali OLGUN da katılmıştır.

Ölçme Değerlendirme Merkezimizin tanıtımını yapan Mehmet Ali OLGUN, öğretim programı ortak derslerin il geneli ölçme değerlendirme uygulamalarında da birlikteliğin sağlanması gerektiğini belirtmiş ve zümre toplantılarının gündem maddeleri arasında yer alan il geneli ortak sınavlara dikkat çekmiştir. Konuşmasının devamında kurul üyelerine Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin ölçme değerlendirme başlığı altındaki maddelerinde yapılan güncel değişiklikleri anlatarak il geneli ortak sınavların uygulanmasına dair görüş ve önerilerin tartışılmasını sağlamıştır.

 

13-09-2018
 
13-09-2018

Fatih Mahallesi 1124 Sok. No.13 İç Kapı No.1 Efeler / AYDIN - 0256 226 85 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.