AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İl İzleme Araştırması Uygulamaları Yapıldı

İl İzleme Araştırması Uygulamaları Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Ölçme Değerlendirme Uygulamaları İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi" kapsamında ilimizin de dahil olduğu 26 pilot ilde 27-28 Aralık tarihlerinde il izleme araştırması yapıldı. İlimizde yapılan İl izleme araştırmaları, 234 okulumuzun 627 şubesinde yapıldı ve 13503 öğrencimiz katıldı.

İlimiz genelinde 5. Sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimizin Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin yenilenen öğretim programları ile birlikte kazanımları edinme düzeylerinin tespit edilmesi, eksik öğrenme alanlarının ortaya konması, öğrenci,  veli, öğretmen ve yöneticilere geri bildirim verilmesinin amaçlandığı uygulama kapsamında, öğrenci,  öğretmen ve yönetici anketlerinin uygulanması sağlandı.

Araştırma sonucunda taraflara geri bildirim verilirken her okulun da üstün ve zayıf yönlerine yönelik raporlar oluşturulacaktır. Araştırmada kullanılan ölçme araçları ile elde edilen verilere dayalı olarak hiç bir şekilde öğrenci, sınıf, okul veya ilçe sıralaması yapılmayacaktır.

İl izleme araştırmalarını değerlendiren Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Kemal BÜLBÜL, “İl izleme araştırmasının planlandığı şekilde yürütülmesi konusunda özverili çalışma yürüten il yöneticilerine, Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekiplerine ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

 

 

Fatih Mahallesi 1124 Sok. No.13 İç Kapı No.1 Efeler / AYDIN - 0256 226 85 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.