AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İl İzleme Araştırmaları ve İl Geneli Ortak Sınavlar Bilgilendirme Toplantısı

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, il izleme araştırmaları ve il geneli ortak sınavlar konusunda bilgilendirme yapmak ve yürütülecek işlemler konusunda açıklamalarda bulunmak amacıyla bir toplantı düzenledi.
İl İzleme Araştırmaları ve İl Geneli Ortak Sınavlar Bilgilendirme Toplantısı

Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, il izleme araştırmaları ve il geneli ortak sınavlar konusunda bilgilendirme yapmak ve yürütülecek işlemler konusunda açıklamalarda bulunmak amacıyla bir toplantı düzenledi.  Efeler Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Efeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ASLAN, İl Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekip Sorumlusu Mehmet Ali OLGUN, Efeler İlçesindeki Ortaokul ve Lise Müdürleri katıldı.

 İl İzleme araştırmaları ve il geneli ortak sınavlar konusunda genel olarak açıklamalarda bulunan Şube Müdürü Mehmet ASLAN, “İl geneli ortak sınavlar ilimizde geçen yıl da yapılmıştı. Bu yılki uygulamalarımızın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirileceğine inanıyorum. Gerekli olan hazırlıklarımızı yaptık. Aynı gün ve saatte hem 9. sınıf hem de 10. sınıf seviyesindeki öğrencilerimize yönelik sınav yapacağımız için, sınav evrakının dağıtımında ve toplanmasında biraz daha dikkatli olmalıyız. Gerekli olan matbu formlar ve sınav uygulama esasları, ölçme değerlendirme merkezi tarafından yayımlandı. İl İzleme araştırmalarının ve il geneli ortak sınavların uygulanmasında görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekip Sorumlusu Mehmet Ali OLGUN, Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen “Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi” hakkında açıklamalarda bulundu. Birinci dönemde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden yapılacak il izleme araştırmalarına ikinci dönemde İngilizce dersinin de dahil edileceğini belirtti. Gerek il geneli ortak sınavlar gerekse il izleme araştırmaları konusunda yaptığı açıklamalarının ardından okul müdürleri tarafından yöneltilen soruları cevaplandırdı.

19-12-2017

 

19-12-2017

Fatih Mahallesi 1124 Sok. No.13 İç Kapı No.1 Efeler / AYDIN - 0256 226 85 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.