AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ABİDE-4 Puanlama Çalışması

ABİDE-4 Puanlama Çalışması

        ABİDE-4 Puanlama Çalışması Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) Projesi kapsamında 4. sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimize yönelik olarak 07-18 Mayıs 2018 tarihlerinde uygulanmıştır.

 

Öğrencilerimizin “Türkçe”, “Matematik”, “Fen Bilimleri” ve “Sosyal Bilgiler” alanlarında zihinsel becerilere sahip olma durumlarının ve bu becerilerle ilişkili özelliklerin belirlenmesini amaçlayan uygulamaya katılan okullarımız, Bakanlığımız tarafından tabakalı örnekleme yöntemine göre seçkisiz olarak belirlenmiştir.

 

Öğrencilerin kayıtlı oldukları okulların bulunduğu yer (köy, kasaba, şehir), okulların idari biçimi (kamu veya özel) gibi değişkenler esas alınarak yapılan belirleme sonucunda yedi ilçemizdeki 13 okulda da ABİDE-4 uygulaması gerçekleştirilmiştir.

 

Efeler İlçesi Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek puanlama çalışmasında görevlendirilen Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve sınıf öğretmenliği branşından toplam 38 öğretmenimiz, ABİDE-4 uygulamasında kullanılan ve ilimize atanan açık uçlu soruların puanlama çalışmasını yapacaklardır.

 

Puanlama çalışmasında görev alan öğretmenlerimize ve uygun çalışma ortamını sağlayan okul çalışanlarına teşekkür ederiz.

 

 

13-09-2018 
 
 13-09-2018

 

Fatih Mahallesi 1124 Sok. No.13 İç Kapı No.1 Efeler / AYDIN - 0256 226 85 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.